Dla klienta indywidualnego

Psychoterapia indywidualna

Jest spotkaniem terapeuty i Klienta, które daje możliwość przyjrzenia się swojemu życiu i dokonania zmian. Dzięki psychoterapii realne staje się pokonanie życiowych kłopotów i trudności oraz doświadczenie możliwości uczynienia swego życia pełniejszym i szczęśliwszym. Cotygodniowe, regularne spotkania mogą być skoncentrowane na konkretnym problemie, np. w sytuacji kryzysu czy konfliktu lub dotyczyć np. konieczności podjęcia ważnej decyzji. Wówczas jest to psychoterapia krótkoterminowa (trwa do około roku).

Psychoterapia indywidualna może być także związana z chęcią dotarcia do głębokich mechanizmów zachowania. Wówczas dzięki terapii długoterminowej Klient staje się coraz bardziej świadomy swoich potrzeb, emocji, sposobów nawiązywania relacji ze światem i samym sobą, dzięki czemu w większym stopniu może brać odpowiedzialność za swoje życie i kierunek zmiany. Ta forma pomocy jest również skierowana do osób, które cierpią z powodu zaburzeń psychicznych takich jak np. depresja, nałóg czy stany lękowe oraz do tych wszystkich, którzy z powodu przeżytej traumy nie mogą dziś funkcjonować tak, jakby sobie tego życzyli.

Psychoterapia szkoleniowa
Jest procesem psychoterapeutycznym prowadzonym w nurcie terapii Gestalt, będącym jednocześnie wymaganiem podczas całościowego szkolenia nakierowanego na zostanie psychoterapeutą w tym nurcie. Każda szkoła psychoterapii Gestalt ma swoje wymagania w tym zakresie, niemniej jednak zawsze psychoterapię szkoleniową może prowadzić certyfikowany terapeuta z minimum 5-letnim stażem pracy.
Konsultacja psychologiczna
Jest spotkaniem, podczas którego osoba może poddać refleksji swoje dotychczasowe życie i przyjrzeć się swoim najważniejszym trudnościom. W trakcie rozmowy Klient może dookreślić specyfikę problemu oraz dowiedzieć się jakie są najlepsze dla niego formy pomocy. Efektem konsultacji jest decyzja Klienta dotycząca formy dalszej pracy nad sobą.
Terapia grupowa
Jest skierowana do osób, które doświadczają trudności w budowaniu relacji z innymi ludźmi. Praca w grupie ma umożliwić powiększenie zasobów wewnętrznych radzenia sobie z codziennym funkcjonowaniem oraz znalezienie i wypróbowanie własnych sposobów reagowania w sytuacjach stresowych.
Trening interpersonalny
Jest formą pracy grupowej, której celem jest poznanie samego siebie w kontakcie z innymi. Efektem udziału w treningu jest poszerzenie świadomości na temat tego, jak postrzegają mnie inni, jak nawiązuję relacje, co sprawia mi trudność w kontakcie z innymi ludźmi. Spotkanie takie trwa minimum dwa dni, często jednak obejmuje całe 5 dni pracy
Warsztaty grupowe
Koncentrują się na wybranym zagadnieniu. Z reguły dotyczą jakiegoś obszaru funkcjonowania psychicznego i społecznego np. kreatywności, komunikacji, radzenia sobie ze stresem lub są nakierowane na osiągnięcie konkretnego celu grupowego np. integrację, rozwiązanie konfliktu.